Články

Nová forma Myslenia a Aplikácií

Kniha Wing Tchun – Nová Forma Myslenia a Aplikácií od majstra Nick Smarta je prvá zo série kníh „Ako na to“ vo Wing Tchun.Obsahuje podstatné informácie pre začiatočníka, ale aj pre trénera, množstvo fotografií, ukážku prvej formy a jej aplikácie.Bola napísaná s účelom informovať čitateľa o fyzických a psychických výhodách učenia sa tohto bojového umenia založeného na princípoch a vedeckých poznatkoch.Wing Tchun znamená sebaobranu-autoobranu, keďže tréningový systém uľahčuje vlastnú reakciu na útok, poskytujúc prirodzený stimul na odpoveď.

Vždy je zaujímavé, keď sa v kníhkupectvách objaví nová kniha o bojových umeniach.Pretože čitateľ je vedený od kapitoly ku kapitole cez autorovo vlastné vysvetlenie o tom ako vidí ideály, teóriu a prax bojového umenia o ktorom píše. V tomto prípade Wing Chun, alebo správnejšie Wing Tchun ako je to pomenované v tejto knihe.

Vo Wing Chun nastal vývoj v posledných troch dekádach a tzv. neobjasnené techniky boli postupne vylúčené zo systému, vďaka hlavne takým inštruktorom ako Nick Smart, ktorý vyviedol toto bojové umenie z temnoty a otvoril ho každému, kto má záujem.A takto osvietil všetko čo bolo nazvané mystickým.Tento nový prístup k starému bojovému umeniu je vítaný a objasňujúci.Táto moderná kniha sa snaží oboznámiť čitateľa zo zmyslom dejín bojového umenia, kým v tom istom čase vysvetľuje dôležitosť Wing Tchun ako sebaobrannú metódu, ktorá je potrebnou súčasťou nášho každodenného života.

Umenie a cvičenie Wing Tchun je aj jemné, ale aj smrteľné.Jeho metódy a prax v rámci spôsobu, ktorý autor určil, boli navrhnuté pre uľahčenie prispôsobenia sa, či už ten človek má skúsenosti v bojových umeniach, alebo nie
V základoch Wing Tchun sa nachádza hlavný univezálny princíp, ktorý ak raz bol pochopený a použitý v jednote, umožní jednotlivcovi stať sa výkonným a účinným v umení obrany. Toto bojové umenie najviac vyhovuje ľudskej konštrukcii a podmienkam v ktorom pohyby sú zostavené tak, aby najlepšie vyhovovali telu a mysleniu.A preto môžeme povedať, že Wing Tchun je „Myseľ a svaly v bojovom umení“.

Ako žiak majstra, môžem len gratulovať Nick Smart-ovi za špeciálny prístup k veci o ktorej sa veľa písalo.Myslím, že táto kniha o Wing Tchun bude dlho v povedomí.

Zadná strana obalu knihy:
„Ak to myslíš vážne s bojovým umením a naozaj sa chceš naučiť bráni seba, potom nemôžeš vynechať Wing Tchun zo svojho tréningu“.

Majster Nick SmartText: Lali Horváth