FAQ

Časté otázky a odpovede

Je cvičenie bezpečné?

Áno. Naši tréneri berú bezpečie cvičencov veľmi vážne, a tréning prebiehá pod stálym dozorom. Samozrejme, Váš tréningový program bol tak zostavený, aby zaručil možnosť trénovania obranných techník bezpečne pre Vás i pre Vaších spolutrénujúcich.Cvičíme s rozumom a používame základnú ochrannú výstroj.Preto v tréningu Autodefence je oveľa menšie riziko zranenia, než vo viacerých bežných športoches.

Nikdy predtým som nepočul o Autodefence.Je to podobné ku karate alebo sebaobrane?

Túto metódu učíme vyše 30 rokov, ale iba nedávno sa dostala do povedomia pod týmto názvom.Autoobrana od sebaobrany je rozdielná v tom, že je to súčasná, osobná, obranná metóda, ktorá má spočetné výhody z hľadiska celistvosti, ktoré môžu vniest obrovské zmeny do vášho života.Má ďaleko od „rýchlokurzu sebaobrany“ alebo starodávných bojových umení. Je rýchla, pohotová, povzbudiva a využíva technické zručnosti, ktoré zlepšia vaše reflexné reakcie.Cvičenie je určené pre všetky vekové skupiny. Časté opakovanie zabezpečí rýchlé osvojenie si cvikov a zábavu.

Môže sa stať, že nebudem môcť pravidelne chodiť na tréningy.Oplatí sa mi začať?

Áno, samozrejme.Váš celý rozvrh je rozložený do trinástich programov, a každý program obsahuje určitý počet tréningov.Budete mať vlastnú kartu programov, aby ste si zaznamenali všetky absolvované tréningy.Vďaka tomu, ak vynecháte jeden tréning, máte možnosť pokračovať tam, kde ste prestali – žiadné problémy.

Môže sa stať, že budem môcť chodiť raz za týždeň. Bude to problém?

Nie, pretože Vy napredujete vlastným tempom. Ale predsa, aby ste získali maximum výhod z tréningu, Váš učiteľ vám môže navrhnúť tréning, s ktorým dobehnete vynechané lekcie.

Nikdy predtým som netrénoval. Bojím sa, že sa budem cítiť nepríjemne alebo trápne.

Každý cvičenec zo začiatku sa cítil tak, ako teraz Vy. Naštastie, My si to uvedomujeme, takže každému, kto sa rozhodné sa k nám pridať, posktytneme osobného pomocníka, ktorý mu pomôže osvojiť si základy. Toto zabezpečí, že sa budete cítiť sebavedome pri presnom vykonávaní pohybov a získate maximálne množstvo vedomostí pre ďaľsie tréningy. Tiež zistíte, že vaši spolucvičenci vás budú nesmierne podporovať (tak isto ako aj vy budete podporovať začínajúcich cvičencov v budúcnosti). Je tu ale možnosť cvičit osobitne, ak Vám to viac vyhovuje.

Potrebujem získať extra kondičku predtým, ako začnem cvičiť?

Ak máte dosť síl na to, aby ste prišli do telocvične, tak budete mať dosť síl na to, aby ste sa naučili autoobranu.

Ako mám vedieť, či je to naozaj to, čo som hľadal?

Každému novému cvičencovi ponúkame nezáväzný bezplatný úvod. Tento tréning zahŕňa stručnú konzultáciu ( aby ste zistili, čo chcete tréningom získať) a informácie o našich ponúkaných službách. Potom Vám Váš pridelený učiteľ ukáže pár jednoduchých cvičení na ruky a nohy.Nakoniec budete mať príležitosť sa spýtať akékoľvek otázky, ktoré Vás napadli počas tréningu.

Môžem prísť s kamarátom?

Samozrejme! V podstate každého povzbudzujeme, aby si priniesli aj kamarátov, s ktorými môžete trénovať aj medzi lekciami.

Môžem prísť, aby som sa iba pozeral?

Ľutujeme, ale diváci nie sú vítaní, keďže to dosť vyrušuje cvičiacich.Okrem toho len samotným pozeraním skúsenosť nezískate.

Ako dlho mám trénovať?

Záleží na tom akou intenzitou trénujete.Ale z vlastných skúseností vieme, že naši cvičenci sú schopní sebavedomo zvládnuť konfrontáciu už po dvoch mesiacoh trénovania.

Koľko to stojí?

Závisí to od toho, akou rýchlosťou sa chcete učiť.Verejné tréningy majú prijateľné ceny a sú zľavnené, ak trénujete viac ako raz do týždňa. Ak sa chcete učiť rýchlejšie, potom Vám môžeme odporučiť súkromné tréningy.

Ako začať?

Stačí zavolať na tel. č. 0949 438 153 alebo napísať e-mail, prípadne prísť osobne na tréning.

Ďalšie otázky a odpovede osobne…