Referencie

Referencie

Preklad anglických členov:

“Páči sa mi spôsob akým je Autodefence prehľadne zorganizovaná“. Materiály ktoré dostanú noví členovia veľmi dobre vysvetľujú pôvod a výuku. Verím tomu že pravidelná účasť umožní mne a mojej rodine urobiť pokroky v jasne definovanom a dobre inštruujúcom rebríčku zručností. Veľmi dobrý dojem na mňa urobil spôsob akým tréner pri praktickej výučbe vysvetľuje teoretické princípy. Podľa môjho názoru je Autodefence metóda sebeobrany najvyššieho stupňa a zaslúži si pozornosť jednotlivca alebo organizácie, ktorá hľadá plne integrovaný tréning bez zbytočných ozdôb a príveskov.

Richard S, Norwich

“Mám rád priateľskú atmosféru a aj to, že rozcvička nie je príliš unavujúca !”

Amy S, Norwich

“Hľadal som niečo čo sa môžem rýchlo naučiť a čo je zároveň extrémne efektívne. Základné princípy predurčujú Autodefence ako vynikajúci systém pre sebaobranu.”

Dion G, Norwich

Ako väčšina cvičencov, začal som navštevovať tréningy bez akejkoľvek znalosti Autodefence. Rýchlo som zistil, že Autodefence team je skupina veľmi usilovných a nadšených jednotlivcov. Metóda je dobre prezentovaný detailný systém osobnej obrany jednotlivca v dnešnej modernej spoločnosti. Učiteľ vedie cvičenca kam chce ísť, či už sa chce naučiť základom sebaobrany, kondične trénovať alebo sa chce stať sám trénerom”.

Terry P, Norwich

“Začal som v roku 1998 potom, ako som štýl bojového umenia ktorý na mňa neurobil veľký dojem. Na mojej prvej hodine bol tréner schopný jednoducho prezentovať efektívnosť Metódy. Bol som tým posadnutý už po prvej lekcii ! Čím je Autodefence naozaj výnimočný je, že každý študent má svoju vlastnú kartu a postupuje podľa vlastného tempa, takže tréning je šitý na mieru každého študenta. Hoci trénujeme v prostredí triedy, tréning pripomína skôr veľa súkromných lekcií súčasne, s učiteľom ktorý dozerá na nás všetkých. Aj po rokoch som tým fascinovaný.”

Brett P, Norwich

“Autodefence je určite sebaobranný systém mysliacich ľudí. Ak hľadáte inteligentný a moderný spôsob efektívneho učenia sa, tak toto je pre Vás. Autodefence je vyučované prekvapujúco relaxačným spôsobom a je to vynikajúci tréning pre telo a určite precvičí aj tú starú sivú hmotu !“

Jeff W, Warrington

Slovenskí členovia:

“Každé bojové umenie je učinné, len záleží kde, aký a koľko protivníkov sa Vám postaví... na zvládnutie niektorých bojových systémov treba dlhé roky.Vyučuje sa v ních množstvo nepotrebných techník, niektoré majú dokonca v boji pravidlá, zakázané údery alebo techniky a preto sa proti nim neučí obrana... kto zakáže vášmu protivnikovy aby vás nekopol do rozkroku?! Autoobrana má prepracovaný systém techník bez zbytočných pohybov s cieľom eliminovať alebo sa zbaviť protivníka/ov a nemusím byť ani 100 kilový svalovec.Ale všetko záleží hlavne od cvičenca, koľko obetuje voľného času cvičeniu a opakovaniu lebo "opakovanie je matkou nádeje" ako hovorí môj tréner... “

Jaro Hladik, Bratislava

„Výborné chmaty“

nemenovaná, SBS

“môj názor na vystúpenie večer boj.umení v Bratislave 23.4.2005:
absolutne úprimne: - ak by som si mala ako laik vybrat pre seba obranu, jednoznačne by som volila vás...vaše vystúpenie sa mi veľmi páčilo, zvolili ste vynikajúcu hudbu a z predvedenia techniky bolo jasné vidiet, že aj bez použitia "mimoriadne veľkej sily", svalov, kopov, uderov atd. sa dá zneškodnit protivník...že stačí byť rýchly, obratný, ovládat techniku a samozrejme mysliet... bolo to fakt zaujimavé a podľa mňa je to skutočne "moderná" obranná technika "pre každého"... a som rada, že tento istý názor má aj zuzka..., takže ja ako moderná žena by som pre seba určite volila vás...a aj vaše oblečenie umocňovalo "modernost" tohto obranného systému...povedala by som, že váš systém je "priamo ušitý" pre "moderných intelektuálov"....”

matka Zuzky Ch., Bratislava

“Osobne si myslím, že každý človek by mal robiť niečo čo ho bude napĺňať a dá mu pocit, že nežije naprázdno. Ja som to už našiel, sú to BU a konkrétne Autodefence-Wing Tchun. Tento klub, v ktorom trénujem, je dobrý hlavne vďaka osobnému prístupu, realistickému tréningu + odbúraniu strachu pri reálnej bitke. Ďalej hlavne kôli výuke boja so zbraňami - luk dim boon kwun a bart charm dao.”

Peto, Bratislava

Wing Tchun je jedinečný svojho druhu na svete. Je to jediné bojové "umenie". "Umenie" preto, lebo na jeho zvládnutie treba trošku umu, a pritom zvládnuť ho nie je žiadny problém, veda, umenie. WT je jasný, účinný, rýchly, prispôsobivý, prepracovaný a podľa mňa jediný prostriedok sebaobrany, ktorý má systém. Má logiku.
Keď som ja začínal, bol som ohúrený. Málo miesta, žiadna extra sila, žiadne zbytočné predvádzanie sa. Ako rýchlo ku konfliktu došlo, tak rýchlo bolo po ňom. Nevedel som prečo. Ale teraz už rozumiem, vidím, cítim... A myslím.

Martin T, Trnava

To, čo mi dáva Wing Tchun, nemožno opísať pár vetami, ale zároveň sa to dá, pretože tým možno vyjadriť podstatu Wing Tchun.
Je to zdlhavý proces, ktorého podstatu a zmysel si človek uvedomí veľmi skoro.
Cítim silu svojich slov, prostrednictvom pohybov. Nejde o to, či v nerovnom súboji vyhrám, ale o uvedomenie si, že dokážem niečomu čeliť.
Toto nie je pribeh o nízkych kopoch a vynimočných reťazových uderoch. Je to odpor voči monopolnej nadradenosti, voči všetkým tým, ktorí použivajú silu, ako jediný spôsob vlastnej prezentácie.
Pravda je kurzor, ktorý majú k dispozícii nespravni ludia, preto sa chráň! Autodefence

Matúš N., Autodefence Trnava